ikona Google Plus ikona Facebook


Jmeniny
Dnes je 13.04.2021
Svátek má Aleš

Běhat v Zababě může každý

05.04.2016 redakce redakce 6676
obrázek v článku

Sledovali jste o víkendu pražský půlmaraton? Co, kdybyste ho příští rok nesledovali a běželi ho? Nebo snad máte pocit, že chcete začít něco dělat pro své zdraví? Skvělou zprávou je, že můžete začít u nás. V malé, ale útulné posilovně, kde najdete nyní i běžecký pás.

Při běhu po rovině můžete každý kilometr spálit asi 60 kalorií, ale samozřejmě je to individuální. Avšak pokud budete běhat poctivě a pravidelně, tak za cca 150 kilometrů budete o 1 kilogram tuku lehčí. Pozor, opravdu se jedná o tuk a ne zásobu cukrů, které spálíte ze začátku cvičení!

Hnacím motorem nemusí být jenom snížení váhy, ale i třeba zlepšení zdraví. Běh má pozitivní vliv na činnost srdce, zvyšuje výkonnost plic a mozku, snižuje riziko onemocnění rakovinou nebo cukrovkou a dokonce je možné, že díky běhu spontánně změníte stravovací návyky.

Nezapomeňme, ale i na to, že můžete zjistit, že běhání pro vás není. Tím se, ale nemusíte trápit, určitě si v posilovně objevíte sami, co vás nejvíce baví. A pokud ani to, tak nezoufejte, u nás v Zababě máte vždy více možností.
Komentáře u článku : tento článek je zatím bez komentáře. Změnit to můžete odkazem níže.

Copyright 2013-2014 Zababa, Štefan Švestka